Skip to the main content block
::: Головна| Мапа сайту| Подкасти|
|
Language
До вашої уваги
繁體中文 简体中文 English Français Deutsch Indonesian 日本語 한국어 Русский Español ภาษาไทย Tiếng Việt Tagalog Bahasa Melayu Українська Мапа сайту

Мінекономіки прогнозує зростання попиту на електроенергію через розвиток ШІ-галузі

25/03/2026 10:03
Редактор(-ка): Марʼяна Савченко
Замміністра економіки Лай Цзяньсінь на форумі друкованих медіа 24 березня. (Фото: Сє Цзясін/Rti)
Замміністра економіки Лай Цзяньсінь на форумі друкованих медіа 24 березня. (Фото: Сє Цзясін/Rti)

Заступник міністра економіки Лай Цзяньсінь 24 березня заявив, що через розширення виробництва в напівпровідниковій галузі та сфері ШІ до 2030 року додатковий попит на електроенергію перевищить 5 ГВт. За його словами, Тайвань уже має 36 дата-центрів і посідає дев’яте місце у світі за потужністю суперкомп’ютерів, а середньорічне зростання споживання у 2026–2035 роках буде більш ніж удвічі вищим, ніж у попереднє десятиліття.

Лай зазначив, що відомство щороку разом із Тайванською енергетичною компанією (Taipower) переглядає прогнози попиту та плани розвитку генерації. Попри те, що потреби AI сягнуть близько 5 ГВт, до 2034 року чиста потужність енергосистеми має зрости на 12,2 ГВт. Водночас міністерство запевняє, що зможе забезпечити стабільне електропостачання.

Посадовець також наголосив, що зелена енергетика залишатиметься одним із ключових джерел постачання. За словами Лая, потужність відновлюваної енергетики зросла з 4,7 ГВт у 2016 році до 22,9 ГВт у 2025-му. Цього року влада планує довести обсяг підключених офшорних вітрових потужностей до 5,3 ГВт, завершити відбір підрядників у межах третього етапу третьої черги офшорної вітроенергетики та розширити субсидії на встановлення сонячних панелей на дахах.

為提供您更好的網站服務,本網站使用cookies。

若您繼續瀏覽網頁即表示您同意我們的cookies政策,進一步了解隱私權政策。 

我了解