Поїздку планують на липень у межах політичного курсу «патріоти керують Гонконгом», розробленого Компартією Китаю.
Голова Законодавчої ради Гонконгу Старрі Лі (Лі Вайкін) 6 травня повідомила про підготовку поїздки всіх 90 депутатів до Пекіна для участі у програмі вивчення державної політики та ознайомлення з ситуацією в країні.
Якщо візит відбудеться, це стане першим випадком із часу передачі Гонконгу Китаю у 1997 році, коли до столиці КНР вирушать усі члени парламенту одночасно.
За словами Лі, поїздка має допомогти депутатам краще зрозуміти державні стратегії Китаю, зокрема 15-й п’ятирічний план Комуністичної партії Китаю, а також сприяти узгодженню політики Гонконгу з національним курсом Пекіна.
Місцеве видання HK01 зазначає, що в умовах політики Компартії «патріоти керують Гонконгом» знання державної політики КНР стало фактично обов’язковим курсом для місцевих депутатів.
Також за даними ЗМІ, однією з ключових частин програми може стати навчання у Національній академії управління, яка займається підготовкою керівних кадрів Компартії та державного апарату.